Lenka Topolová

 

 

Tanci se věnuji od sedmi let. Učila jsem se klasickému tanci v lidové škole umění Jaroslava Kvapila, později jsem navštěvovala baletní školu manželů Škodových. Zajímal mě i lidový tanec. V době dospívání jsem se věnovala standardním a latinským tancům závodně. Moji úspěšně se rozvíjející taneční kariéru předčasně ukončilo narození prvního syna a na dlouhou dobu jsem se tanci nemohla věnovat. Když jsem slyšela o orientálním tanci, moc jsem se ho chtěla naučit. V té době tolik příležitostí jako dnes nebylo a možnost studovat v zahraničí jsem také neměla. Nakonec jsem našla skvělou taneční lektorku Světlanu Synákovou, která mě naučila mnohému.

Orientálnímu tanci se věnuji od roku 2002. Tento nádherný, ryze ženský pohyb mne uchvátil a naprosto pohltil. Na rozdíl od evropského tance, nepotřebujete k tanci partnera a můžete se radovat a tančit bez omezení.

Narození druhého syna v roce 2006 mě v tanci neomezil, naopak vesele a opatrně jsem se protančila těhotenstvím až k porodu.

Tančím pro radost, zdraví a krásu. Patřím mezi zakládající členy skupiny Rahat Lukum, v minulých letech jsem vedla vlastní kurzy v Brně, Kunštátě, Pozořicích a v Olešnici.

 

 

Mé lektorky:

 

  • Světlana Synáková (CZ)
  • Rena Milgrom (CZ)
  • Stáňa Mužíková (CZ)
  • Olivia Kissel (USA)
  • Niky Constantinidou (Belgie, Hilal dance)

Sem můžete vložit nový nebo přetáhnout existující obsah.

Pro nápovědu jak začít klikněte zde